Iubiți credincioși,

Pentru a ne îmbogăți cunoștințele în ceea ce privește credința noastră ortodoxă, în cadrul parohiei desfășurăm un curs de cateheză ortodoxă, prin care urmărim lărgirea bagajului nostru cultural și duhovnicesc. Însuși Mântuitorul Iisus Hristos ne îndeamnă să ne adunăm comori în ceruri (Matei 6, 19-20), iar cea mai mare comoară este credința noastră.

Întâlnirile au loc în fiecare duminică seara la ora 18:00 prin conectarea la platforma online ZOOM. Durata este de aproximativ 1 oră, după care se pot adresa întrebări fie legate de curs, fie legate de alte teme sau nelămuriri duhovnicești.

Pentru a participa nu este decât necesară descărcarea și instalarea platformei ZOOM pe telefon sau culculator, urmată de accesarea unui link pe care îl veți primi luând legătura cu Părintele Paroh pe Whats App.

Vă așteptăm!