Iubiți credincioși,

Prin mila și cu ajutorul lui Dumnezeu în parohia noastră se săvârșesc diferite activități cu copii, pe tematici duhovnicești și tradițional românești, pentru a păstra viu duhul creștin-ortodox și al tradiției noastre străvechi în inimile copiilor noștri.

Această chemare revine din responsabilitatea noastră de a ne educa copii noștri în duh ortodox, a-i învăța cele bune spre a fi oameni corecți din punct de vedere moral și social, iar totodată să nu uite tradiția neamului nostru.

De aceea la diferite ocazii săvârșim în parohie diferite activități cu copii, precum serbarea de crăciun, pregătirea mărțișoarelor pentru 1 martie, bilețele de felicitare pentru ziua mamei de 8 martie, pregătirea și împodobirea de ouă pentru Sfintele Paști și altele.

Vă așteptăm cu drag!