Sâmbătă 03 Septembrie:

-         10:00 Taina Spovedaniei

-         17:00 Slujba Sfințirii apei celei mici (Urmată de Taina Spovedaniei)

 

Duminică 04 Septembrie: Tânărul bogat

-         07:30 Slujba Utreniei

-         09:00 Slujba Sfintei Liturghii

 

Sâmbătă 10 Septembrie:

-         10:00 Taina Spovedaniei

-         17:00 Slujba Vecerniei (Urmată de Taina Spovedaniei)

 

Duminică 11 Septembrie: Convorbirea lui Iisus cu Nicodim

-         07:30 Slujba Utreniei

-         09:00 Slujba Sfintei Liturghii

 

Luni 12 Septembrie:

-         18:00 Acatistul Mântuitorului Iisus Hristos (Urmat de Taina Spovedaniei)

 

Miercuri 14 Septembrie: Înălțarea Sfintei Cruci (POST)

-         08:30 Acatist

-         09:00 Slujba Sfintei Liturghii

-         18:00 Acatist (Urmat de Taina Spovedaniei)

 

Sâmbătă 17 Septembrie:

-         10:00 Taina Spovedaniei

-         17:00 Slujba Vecerniei (Urmată de Taina Spovedaniei)

 

Duminică 18 Septembrie: Luarea crucii și urmarea lui Hristos

-         07:30 Slujba Utreniei

-         09:00 Slujba Sfintei Liturghii

 

Luni 19 Septembrie:

-         18:00 Acatistul Mântuitorului Iisus Hristos (Urmat de Taina Spovedaniei)

 

Miercuri 21 Septembrie:

-         18:00 Acatist (Urmat de Taina Spovedaniei)

 

Sâmbătă 24 Septembrie:

-         10:00 Taina Spovedaniei

-         17:00 Slujba Vecerniei (Urmată de Taina Spovedaniei)

 

Duminică 25 Septembrie: Pescuirea minunată

-         07:30 Slujba Utreniei

-         09:00 Slujba Sfintei Liturghii

 

Luni 26 Septembrie:

-         18:00 Acatistul Mântuitorului Iisus Hristos (Urmat de Taina Spovedaniei)

 

Miercuri 28 Septembrie:

-         18:00 Acatist (Urmat de Taina Spovedaniei)

 

Vineri 30 Septembrie:

-         18:00 Taina Sfântului MASLU (Aducem ulei de măsline și făină)

 

Sâmbătă 01 Octombrie: Acoperământul Maicii Domnului

-         08:30 Acatist

-         09:00 Slujba Sfintei Liturghii

-         17:00 Slujba Sfințirii apei celei mici (Urmată de Taina Spovedaniei)

 

Duminică 02 Octombrie: Predica de pe munte – iubirea vrăjmașilor

-         07:30 Slujba Utreniei

-         09:00 Slujba Sfintei Liturghii